Sinkane – Mars nigdy nie był tak blisko

Ahmed Gallab urodził się w mieście Khartoum w Sudanie, jako chłopiec wyemigrował z rodziną do Stanów Zjednoczonych, gdzie osiadł się w Kent, w stanie Ohio. Jako nastolatek był członkiem kapel grających hardcore. W 2008 roku wyruszył w trasę z Caribou, grał na perkusji. Następnie podróżował z Of Montreal i Yeasayer. I tak zleciały mu 3 lata. I wtedy Ahmed Gallab zdał sobie sprawę, że się zgubił. Jak sam przyznaje, całymi dniami siedział i zastanawiał się nad życiem. Będąc świadomym energii jaka w nim drzemała powołał do życia projekt Sinkane.

Fun fact: nazwę Sinkane Gallab zaczerpnął z wersu J. Ivy’ego w utworze Never Let Me Down: „I want to give us ‚Us Free’ like Cinqué„. Ahmed usłyszał Cinqué jako Sinkane, będąc pewnym, że to imię afrykańskiego boga, coś jak Shaka Zulu. Nieważne, nazwa pozostała.

Według Gallaba, album to typowo nowojorska produkcja. Co więcej, Mars to muzyka człowieka, który stara się znaleźć swoje miejsce w Nowym Jorku, jako ktoś obcy będący na obcej ziemii. Tak dochodzimy do tytułu albumu, Mars – słowo, które używamy do opisania czegoś dziwnego, odległego, obcego.

Gallab – człowiek orkiestra. W każdym utworze na albumie gra przynajmniej na 4 instrumentach. Jaka jest muzyka Sinkane. Wyobraźmy sobie obrzęd i szamana przygotowującego…polichlorek winylu. Składniki: muzyka Of Montreal, Caribou, Yeasayer; Curtis Mayfield, Marvin Gaye, Stevie Wonder, Sudan, afrobeat, funk. Wymieszać. Przygotować do tłoczenia. Położyć wosk na slipmacie, ułożyć iglę w rowku, wcisnąć play. Odwracasz się za okno i co widzisz? Jesienną szarugę zastąpił tropikalny krajobraz. To jest Mars!

Poniżej 2 utwory i klip. Album Mars dostępny nakładem DFA Records (od 23.10.2012) w USA oraz City Slang w Europie (premiera 05.11.2012). Gościnnie: Ira Tuton ,Twin Shadow, Epstein. Na perkusji gra Jason Trammell aka Jaytram.

Gitara solo – George Lewis Jr.

Bass – Ira Tuton z Yeasayer.

Jest to drugi album Sudańczyka, S/T został wydany w 2008 roku.

Reklamy

Dodaj komentarz

Filed under Odrób lekcję!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s