Crappy Christmas

Yo. Pisze ten tekst na małym kacu dlatego możecie wyczuć trochę zrzędliwości w moich słowach.
Chciałem poruszyć temat o którym wszyscy mówią w zasadzie od listopada a mianowicie święta Bożego Narodzenia.
Jak mawiał klasyk „Boga nie ma hulaj dusza”. Święta obchodzi ponad 98 procent Polaków, choć znaczna ich część to niewierzący. Chrześcijanie nie mogąc się pozbyć święta pogańskiego z ludzkiej mentalności ustanowili swoje święto w tym samymczasie. Ale nie mam zamiaru przedstawiać genezy Bożego Narodzenia, lecz raczej skupię się na tym, dlaczego te święta mnie tak frustrują.
Po pierwsze – masa powtórek w telewizji (nie licząc Kevina, który jest już pewną tradycją reszty nie mam zamiaru oglądać). Po drugie całe to durne składanie sobie życzeń?
Po co to komu? Życzysz komuś wesołych świąt, a później masz go cały rok nie powiem gdzie. Dodatkowo zapychasz mu skrzynkę odbiorczą w telefonie tym spamem. Po trzecie – szał zakupów. Idąc do sklepu na małe codzienne zakupy musisz przedzierać się przez stado moherowych beretów, które jeszcze kilka lat temu protestowały przeciwko budowie hiper i super marketów, a teraz są ich stałymi bywalcami. Pcha się taka babcia Władzia z wózkiem na Ciebie by kupić 15 chlebów dla siebie bo przecież sklepy przez święta są zamknięte i może z głodu umrzeć ;/ A później po trzygodzinnym maratonie w supermarkecie wchodzi zmęczona do autobusu i liczy, że się jej miejsce ustąpi. A jak nie ustąpisz to pcha się na Ciebie z żywymi karpiami męczonymi w foliowych reklamówkach. Po czwarte – prezenty – prawie zawsze nietrafione. Ale żeby nie było, że jestem taki marudny widzę też plusy tego okresu, a mianowicie Sylwester. 3 dni chlania wszystkiego co popadnie z Klepą i B-Boy’em… Tak więc życzę wam niezapomnianych wspomnień przy kielonie…

  eMCe Maciek
najlepszy prezent to hajs, zawsze trafiony. plus świąt to także żarcie, a życzenia rzeczywiście są zbędne – zdrowia nie dodadzą, portfela nie wypełnią.
klep (mikołaja) master (nie) kleps (ma)
 
Reklamy

3 Komentarze

Filed under Luźne gadki

3 responses to “Crappy Christmas

  1. Prawda Prawda Prawda…ale karp dobrze smakuje

  2. Maciek pij, nie pier*dol 😀 Wesołych kieliszków. 😛

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s